Надмірний вплив світла в ультрафіолетовому і синьо-фіолетовому діапазонах може завдати непоправної шкоди людському оку. Крім хворобливого запалення кон'юнктиви і рогівки, він також може привести до пошкодження кришталика ока (наприклад, катаракта) і особливо сітківки (макулярна дегенерація). Саме тому при яскравому сонячному світлі так важливо носити сонцезахисні окуляри з 100% УФ-захистом, особливо при наявності великої кількості відблисків, наприклад на воді або на засніжених гірських схилах.
Який вплив надають джерела світла з високим спектральним вмістом синього світла?
В даний час все більше уваги приділяється яскравому синьому світлу від світлодіодних ламп, енергозберігаючих ламп і випромінюванню від екранів, наприклад екранів смартфонів, комп'ютерів, планшетів та електронних книг.
Гарна новина полягає в тому, що жодне з проведених досліджень не довело, що тривала робота за комп'ютером або спостереження за цими новими джерелами світла здатне пошкодити сітківку ока. Важливо пам'ятати, що, під час перебування протягом однієї години на вулиці в звичайний похмурий день, наші очі отримують в 30 разів більше синього світла, ніж при роботі за комп'ютером протягом тієї ж години.
Тим не менш, вплив синього світла, що випромінюється джерелами світла або екранами, все ж може викликати у деяких людей роздратування або втому очей. В таких ситуаціях незамінним помічником стануть лінзи DuraVision® BlueProtect від ZEISS. Вони блокують синє світло з довжиною хвилі в діапазоні від 390 до 440 Нм, однак при цьому зберігають позитивні властивості синього світла з довжиною хвилі в діапазоні від 450до 500 Нм.