Перевірка зору онлайн від ZEISS

П’ять ефективних способів перевірки зору

Візьміть участь у перевірці зору онлайн від ZEISS і визначте якість вашого зору.

Перевірте просто тут онлайн чи не настав час для повторного обстеження зору.

Наші очі — це найважливіший орган чуття. Ось чому оптимальний зір абсолютно необхідний.  Коли востаннє ви обстежували свій зір? Більшість людей не перевіряють очі регулярно. Хоча лише такі перевірки можуть гарантувати оптимальний зір. Зрештою, наші очі, а отже й зір, зазнають постійних змін в процесі старіння, що часто залишається непоміченим. Першою ознакою погіршення зору не завжди може бути розпливчатість або нечіткість. Головний біль або напруження очей ввечері також можуть свідчити про зниження гостроти зору.

Понад 100 років ZEISS піклується про покращенням зору — понад 100 років ми пропонуємо високоякісні точні лінзи та інновації в сфері офтальмологічної оптики. Скористайтеся онлайн-перевіркою зору від ZEISS[1], розробленою експертами ZEISS, та пройдіть швидке й просте обстеження очей безкоштовно. Наприкінці обстеження ви отримаєте рекомендацію із зазначенням того, чи потрібно вам звернутися до офтальмолога ZEISS за професійною допомогою.

Перевірити зір онлайн

Кращий зір також означає кращий рівень життя, оскільки зір — це наш найважливіший орган чуття. 80% інформації із навколишнього середовища ми отримуємо завдяки зору. Абсолютно недаремно око називають «вікном у світ». Регулярне обстеження очей кваліфікованим офтальмологом має стати невід’ємною частиною медогляду. І не тільки заради себе, а й для безпеки інших людей, наприклад, під час кермування автомобіля. Загалом, за умови, що у вас немає проблем із очима, зір потрібно перевіряти раз на два роки. Завдяки онлайн-перевірці зору від ZEISS ви дізнаєтеся загальний стан здоров’я очей.[1]

Як часто потрібно перевіряти зір?

Дорослим (без існуючих або відомих проблем із очима) необхідно регулярно перевіряти зір:

  • у віці від 20 до 39 років принаймні тричі за цей період;
  • від 40 років і старше: один раз на 2–3 роки;
  • від 65 років і старше: кожні 1–2 роки.

Дітям слід регулярно перевіряти очі в окуліста:

  1. Перший огляд: у віці від 2 до 3,5 років найпізніше;
  2. Другий огляд: перед школою;
  3. Після цього кожні два роки, навіть якщо немає явних проблем із очима, з метою виявлення будь-яких ознак погіршення зору на ранній стадії;
  4. Усі недоношені діти та всі діти, чиї батьки або брати й сестри мають косоокість або погіршений зір, повинні проходити обстеження якомога раніше — у віці від 6 до 12 місяців, а потім перевірятися регулярно.

Які перевірки доступні?

1. Перевірка гостроти зору
2. Перевірка контрастного зору
3. Перевірка кольорового зору
4. Перевірка на астигматизм
5. Перевірка поля зору

Перевірка гостроти зору


Це, безумовно, найважливіша перевірка. Кожен, хто носить окуляри, знайомий із нею. Окуліст просить вас прочитати літери або цифри та визначити напрямок отвору в спеціальних кільцях (кільця Ландольта), кожне з яких має різний розмір на поверхні проєкції. Лікар перевіряє розмір різних елементів, які ви змогли ідентифікувати без труднощів. Після цього він також застосовує метод, відомий як суб’єктивна рефракція. Вставляючи в пробну оправу лінзи з різною оптичною силою, він перевіряє якість зору з кожною лінзою. Окуліст підбирає лінзу спочатку для одного ока, а потім для іншого. Після цього важливо перевірити взаємодію очей за допомогою бінокулярного тесту. Можна проводити й інші тести для виявлення супутньої гетерофорії, яку згодом можна коригувати, і в деяких випадках лікувати.

У 1-й частині нашої безкоштовної онлайн-перевірки ми моделюємо тестування ваших зорових показників на екрані. Однак це не замінює обстеження в окуліста. Тим не менше, ви отримаєте початкове уявлення про якість вашого зору.

Під час перевірки зору оптична сила, необхідна для корекції погіршеного зору, визначається без врахування акомодації (автоматична адаптація ока до різних відстаней).

0.00 D (діоптрії)

нормальний зір (еметропія)

значення, відмінні від 0.00 D (діоптрій)

погіршений зір (аметропія)

наприклад, sph +2.00 D (діоптрій)

далекозорість (гіперопія) — також із пресбіопією (поступовою втратою з віком здатності фокусуватися на близьких предметах). Ще називається «додавання» (Add)

наприклад, sph -1.00 D (діоптрій)

короткозорість (міопія). Сили нижче -6,00 D класифікуються як міопія високого ступеня

cyl 1.00 D (діоптрій)

циліндрична аметропія (астигматизм) — око бачить крапки у вигляді смужок або ліній

Перевірка контрастного зору

На перший погляд може здатися, що ця перевірка неважлива. Однак контрастний зір має велике значення для комфорту очей. Якщо ми не сприйматимемо відмінності у контрасті, це може призвести до втоми очей. Ми всі знаємо, як це буває, коли неправильно налаштовано контраст екрана комп’ютера або доводиться читати за поганого освітлення.
Перевірка контрастного зору важлива для виявлення будь-яких змін, що відбулися з нашим зором. Зміни контрастної чутливості можуть, наприклад, бути ознакою глаукоми.
У 2-й частині нашої онлайн-перевірки ми моделюємо контрастний зір. Перевірка допомагає виявити можливі ознаки погіршеного контрастного зору. У такому разі окуліст повинен провести детальний огляд.

Перевірка кольорового зору

Усім відомо, що на «дальтонізм» хворіє набагато більше чоловіків, ніж жінок. Це генетичне порушення, яке вражає 180 мільйонів людей у всьому світі. Доступні різні види лінз.

  1.  Люди з цим порушенням мають обмежену здатність розпізнавати певні кольори. Усі сенсорні клітини — червоний, зелений і синій конуси присутні в сітківці ока, але деякі з них функціонують неправильно. Найбільш поширеною формою захворювання є сліпота на червоний/зелений кольори.
  2. Частковий дальтонізм: при цій формі розладу деякі сенсорні клітини взагалі відсутні або не функціонують. У таких людей є лише два типи функціонуючих рецепторів. Результат: кольоровий зір досить слабкий. Іноді це може бути небезпечно, особливо для водіїв автомобілів, які погано розрізняють червоний колір або мають сліпоту на червоний колір. Наприклад, у тумані вони бачать лише чорний колір замість червоної задньої фари автомобіля перед собою.
  3. Повний дальтонізм: розлад, відомий як ахроматопсія, зустрічається дуже рідко. Люди із цим розладом взагалі не можуть сприймати будь-які відтінки кольору.

Для діагностики стану очей офтальмолог проводить три різні перевірки за допомогою псевдоізохроматичних таблиць, тесту Фарнсуорта та аномалоскопа Нагеля.

3-й частині нашої безкоштовної онлайн-перевірки ви можете перевірити свій кольоровий зір за допомогою таблиць кольорів.

Перевірка на астигматизм

Астигматизм являє собою тип аномалії рефракції ока людини, при якій спостерігається нерівномірний розподіл фокусної точки вздовж меридіанів. Подібно до інших аномалій рефракції, астигматизм може поступово змінюватися, наприклад із віком. Астигматизм
може проявлятися такими симптомами, як перенапруження очей, головні болі або труднощі під час керування автомобілем у нічний час. Астигматизм можна коригувати
за допомогою правильно підібраних окулярів або контактних лінз.

У частині 4 ви можете перевірити свої очі на наявність ознак астигматизму.

Для перевірки використовується символ, утворений по-різному орієнтованими групами чорних ліній. За наявності астигматизму ви бачитимете ці лінії у різних відтінках сірого. Ваше завдання – вказати, як ви їх бачите: різна чіткість/чорнота ліній є першою ознакою астигматизму.

Перевірка поля зору

Поле зору, тобто простір, в межах якого ми здатні сприймати світло й розпізнавати предмети, може зменшуватися внаслідок різних захворювань очей, особливо неврологічного характеру. Якщо перебіг таких захворювань поступово погіршуватиметься, поле зору також може змінюватися з часом. Незмінене центральне поле зору має значення, наприклад, для читання книг або офісної роботи. Периферійне поле зору дозволяє нам отримувати важливу інформацію, наприклад під час кермування автомобілем.

У частині 5 ви можете перевірити поле зору за допомогою сітки Амслера.

Перевірка поля зору проводиться за допомогою сіткоподібної структури з центральною точкою фіксації, розробленої на основі тесту Амслера, що використовується в клінічній практиці. Цей тест виконується на близькій відстані - приблизно 30 см від передньої поверхні ока. Тест допомагає виявити проблеми з центральним полем зору. Порушення можуть проявлятися як спотворення, відсутність або переривчастість ліній сітки. Важливо: залежно від телефона чи екрана, що використовується, розмір сітки Амслера може відрізнятися від рекомендованого.

Мій Зоровий профіль Вкажіть персональні зорові звички і підберіть індивідуальне рішення.
Знайдіть оптику поряд з вами

Супутні товари