![]({"max":"https://www.zeiss.ua/content/dam/vis-b2c/reference-master/images/lens-ingredients/fallback-images/lens-ingredients_keyframe_intro.jpg/_jcr_content/renditions/original./lens-ingredients_keyframe_intro.jpg"})
Що ще необхідно врахувати?
Давайте переконаємося, що ви про все подбали.Хороші лінзи складаються з цілого ряду компонентів.
Усвідомлення того, що зір дитини не такий, яким мав би бути, може лякати будь-кого з батьків. Ми тут, щоб допомогти вам контролювати та зберегти здоровий зір вашої дитини сьогодні і в майбутньому. Перш ніж шукати рішення, спробуємо зрозуміти, що таке міопія у дітей.
Міопія, яку ще називають короткозорістю, є формою порушення зору, що спричиняє його нечіткість на далеких відстанях внаслідок фокусування світла перед сітківкою ока. Ця аномалія рефракції часто зустрічається у дорослих, а поширеність міопії у дітей викликає все більше занепокоєння в усьому світі.1
Прогресуюча міопія (інша назва – міопія з раннім початком або ювенільна міопія) – це короткозорість у дітей, яка швидко посилюється з кожним роком в міру того, як око продовжує рости й стає довшим, ніж мало б бути в певному віці. Без втручання цей стан може розвинутися в міопію високого ступеня – тяжку форму короткозорості, яка може зумовити серйозні ускладнення на подальших етапах життя.
У дітей, батьки яких страждають на міопію, ймовірність розвитку міопії підвищена. Якщо на міопію страждає один із батьків, ризик розвитку міопії в майбутньому підвищений удвічі, якщо ж на міопію страждають обоє батьків, — ризик підвищений майже в шість разів.2
Чи спричиняють телефони міопію? Чи впливає час перед екраном на розвиток міопії? Поширеність занять на близьких відстанях, таких як інтенсивне використання цифрових пристроїв або читання книг, ймовірно сприяють росту поширеності міопії у дітей.3
Наукові дані свідчать, що брак природного освітлення та недостатнє перебування на свіжому повітрі можуть сприяти прогресуванню міопії.3
Ранній початок міопії зумовлює більшу тривалість періоду прогресування; водночас спостерігається тенденція до швидшого прогресування міопії у дітей молодшого віку. У пацієнтів віком до семи років ризик розвитку високого ступеня міопії вищий.4
Якщо зоровий апарат маленької дитини не працює оптимально, це може негативно вплинути на її розвиток.3 У свою чергу це призводить до погіршення здатності навчатися, пов’язаної із зором, а також впливає на впевненість у собі, перешкоджаючи дитині повністю реалізувати свій потенціал.
Ось чому варто якомога раніше звернутися до спеціаліста й розпочати лікування міопії.
Стандартні монофокальні окуляри та контактні лінзи зазвичай коригують короткозорість – АЛЕ вони не вирішують проблему її прогресування. Прогресуюча міопія вимагає спеціалізованих засобів підтримки зору для корекції зору на далеких відстанях ТА контролю подальшого видовження очей дитини.
Виходячи з досвіду більш як десяти років досліджень, проведених компанією ZEISS, та останніх досягнень у сфері лікування міопії, ми створили наші багатофункціональні окуляри для контролю міопії, які забезпечують дитині чіткий та комфортний зір і водночас сповільнюють прогресування міопії.
Діти повинні насолоджуватися життям без обмежень. Лінзи, які ефективно сповільнюють прогресування міопії, мають також бути зручними, забезпечувати чіткий зір і гарно виглядати. Це складна задача для розробників лінз, але експертам компанії ZEISS вона до снаги.
У лінзах для контролю міопії ZEISS ваша дитина й надалі зможе читати, гратися надворі, займатися спортом і робити багато інших речей. Попри складний дизайн, ці окуляри виглядають як звичайні й забезпечують повний захист від УФ-випромінювання в діапазоні до 400 нм.
Технологія ZEISS MyoCare – це наша остання інновація для контролю міопії, яка об'єднала наукові концепції, створені на основі досліджень, теоретичні знання та ефективні методи лікування.
Лінзи ZEISS MyoCare та MyoCare S містять запатентовані мікроструктури, так звані циліндричні кільцеві рефракційні елементи (C.A.R.E.), які уповільнюють видовження очного яблука, забезпечуючи при цьому чіткий і комфортний зір. У дизайні лінз MyoCare враховано різну здатність дітей адаптуватися до окулярних лінз, зокрема в різному віці.6
Це нормально, що очі дітей змінюються в міру їх дорослішання. Зір дитини може погіршуватися з розвитком зорового апарату – незалежно від того, носить вона окуляри чи ні. Однак значна зміна зору за короткий період часу є промовистою ознакою прогресуючої міопії. У такому випадку відсутність лікування може спричинити прискорення розвитку міопії – особливо у дітей віком до семи років.4 Стандартні монофокальні лінзи не сповільнять міопію, тоді як спеціальні окуляри здатні допомогти.
Лінзи для контролю міопії ефективні, тільки якщо дитина їх носить. Постарайтеся, щоб дитина носила їх якомога більше.
На жаль, способу позбутися міопії у дитини не існує, але, на щастя, є способи її лікування та контролю. Крім таких засобів, як спеціальні окуляри, ортокератологія, м’які контактні лінзи та фармацевтичні препарати, значну користь можуть принести зміни способу життя. Регулярні перерви, зменшення кількості та тривалості візуальних завдань на близьких відстанях та проведення достатнього часу на свіжому повітрі сприятимуть сповільненню прогресування міопії.
Зверніться до офтальмолога, який знайде найкраще рішення для вас і вашої дитини.
Людина з міопією чітко бачить близькі предмети, але віддалені здаються їй "розмитими". Саме тому міопію також називають короткозорістю. Ступінь міопії вимірюється в діоптріях і позначається знаком "мінус" (-). Легкою вважається міопія в діапазоні від -0,25 до -2,00 діоптрій, а помірною — від -2,25 до -5,00. Все, що нижче -5,00 діоптрій, класифікується як міопія високого ступеня й означає дуже поганий зір на далеких відстанях.
Williams KM, Verhoeven VJ, Cumberland P, et al. Prevalence of refractive error in Europe: the European Eye Epidemiology (E(3)) Consortium. Eur J Epidemiol. 2015;30(4):305-315. doi:10.1007/s10654-015-0010-0.
Morgan IG, He M, Rose KA. Epidemic of pathologic myopia: What Can Laboratory Studies and Epidemiology Tell Us? Retina. 2017;37(5):989-997. doi: 10.1097/IAE.0000000000001272
Sankaridurg P, Tahhan N, Kandel H, Naduvilath T, Zou H, Frick KD, Marmamula S, Friedman DS, Lamoureux E, Keeffe J, Walline JJ, Fricke TR, Kovai V, Resnikoff S. IMI Impact of Myopia. Invest Ophthalmol Vis Sci. 2021 Apr 28;62(5):2.
Sankaridurg PR, Holden BA. Practical applications to modify and control the development of ametropia. Eye (Lond). 2014 Feb;28(2):134-41. doi: 10.1038/eye.2013.255.
Morgan IG, Wu PC, Ostrin LA, Tideman JWL, Yam JC, Lan W, Baraas RC, He X, Sankaridurg P, Saw SM, French AN, Rose KA, Guggenheim JA. IMI Risk Factors for Myopia. Invest Ophthalmol Vis Sci. 2021;62(5):3. Németh J, Tapasztó B, Aclimandos WA, et al. Update and guidance on management of myopia. European Society of Ophthalmology in cooperation with International Myopia Institute. Eur J Ophthalmol. 2021;31(3):853-883.
Політехнічний університет Гонконгу володіє виданими патентами (в тому числі патентом Китаю: CN103097940) на кільцеві концентричні лінзи для контролю міопії, ліцензію на які надано компанії Carl Zeiss. У 2021 році компанія Carl Zeiss у співпраці з медичним університетом Wenzhou розпочала розробку найновішої технології циліндричних кільцевих рефракційних елементів для окулярних лінз, які використовуються в дизайні лінз MyoCare.
Alvarez-Peregrina C., et al. (2024, April 12-14). Vision, confort y tiempo de adaptacion a un nuevo diseno de lente oftalmica para el control de miopia [Conference presentation abstract]. OPTOM 2024, Madrid, Spain.
Ohlendorf, A., et al. (2024, May 5-9). Оцінювання ефективності контролю міопії за допомогою коефіцієнту емметропічного прогресування: 1 рік носіння окулярів із циліндричними кільцевими рефракційними елементами (CARE) [Анотація доповіді на конференції]. Щорічна зустріч Асоціації досліджень зору та офтальмології (ARVO), Сіетл, штат Вашингтон, США. EPR для дітей віком 7–12 років, оскільки розмір вибірки для дітей віком 6 і 13 років був невеликим. За даними аналізу всієї вибірки від 6 до 13 років EPR для ZEISS MyoCare склав 71%.
Зображення наведено виключно як ілюстрації; вони можуть неточно відтворювати продукт.